ZAPROJEKTOWANY NA KOLEJNĄ DEKADĘ

ZASIĘG W CYKLU MIEJSKIM DO 460 KM

Zasięg w cyklu mieszanym WLTP do 320 km

 

 

TRYB SHERPA

Pomoże Ci w dotarciu do celu

 

 

SZYBKIE ŁADOWANIE

Cały dzień jazdy już po 5 minutach ładowania (50 km)

SAMOCHÓD MIEJSKI NOWEJ GENERACJI

Całkowicie nowy elektryczny Fiat 500 jest pierwszym samochodem miejskim, który oferuje Ci jazdę autonomiczną na poziomie 2. Będzie mógł autonomicznie przyspieszać, hamować, utrzymywać Cię na pasie ruchu, czytać znaki drogowe i sugerować odpowiednie dostosowanie prędkości. Wykryje i zahamuje przed pieszymi i rowerzystami, a dzięki widokowi 360° z lotu ptaka parkowanie będzie dużo łatwiejsze.

KULTOWY DESIGN

REFLEKTORY LED

Światła LED z efektem „Infinity” zapewnią Ci lepsze oświetlenie drogi, a Twojemu Fiatowi 500 nadadzą nowego, ale wciąż rozpoznawalnego wyglądu.

 

W HOŁDZIE PRZESZŁOŚCI Z MYŚLĄ O JUTRZE

Przy projektowaniu elementów, pragnęliśmy oddać hołd kultowemu wzornictwu Fiata 500 z roku 1957. Tak powstały boczne kierunkowskazy LED, które mają ten sam styl, ale we współczesnej odsłonie.

 

ZA JEDNYM DOTKNIĘCIEM

Zmodyfikowana klamka drzwi z systemem elektrycznego zamka, jest wygodniejsza w użyciu niż w jakimkolwiek innym modelu rodziny 500. Naciśnij przycisk znajdujący się po jej wewnętrznej stronie by otworzyć samochód i wygodnie do niego wsiąść.

 

DUMNY Z BYCIA FIATEM 500

Przednie logo wyróżnia ikonę stylu. 

 

LOGO FIAT

Logo FIAT esencją stylu i jego znakiem rozpoznawczym. 

FUNKCJE ELEKTRYCZNE

STWORZONY DLA MIASTA

Zasięg samochodu, który wynosi nawet do 320 km i jest wystarczający do pokonania codziennej trasy miejskiej obejmującej dojazd do pracy, na siłownię i powrót do domu. W przypadku eksploatacji samochodu wyłącznie w trybie miejskim, zasięg nowego Fiata 500 może wzrosnąć nawet do 458 km.*

 

*Homologacja WLTP: dane dotyczące zasięgu elektrycznego samochodu są orientacyjne i zostały określone zgodnie z metodologią WLTP. Orientacyjne wartości mogą różnić się od oficjalnych danych. W codziennym użytkowaniu dane mogą się różnić i zależą od różnych czynników zewnętrznych oraz konfiguracji pojazdu: stylu jazdy, charakterystyki trasy, temperatury zewnętrznej, ogrzewania / klimatyzacji czy stanu akumulatora.

 

TRYB „SHERPA”

Tryb „Sherpa” to inteligentna konfiguracja jazdy. Tryb ten pozwala oszczędzić energię dokładnie obliczając jak dotrzeć do miejsca docelowego, optymalizując parametry samochodu np. ładowarkę smartfona, klimatyzację, ograniczając prędkość maksymalną i przyspieszenie.

SZYBKIE ŁADOWANIE

Nowy Fiat 500 «la Prima» może być szybko doładowany prądem o mocy 85 kW, co pozwala na całodzienną jazdę samochodem. Już pięciominutowy proces ładowania wystarcza do pokonania 50 km. Do uzyskania 80% pojemności akumulatora potrzeba jedynie 35 minut. Samochód można ładować również w dowolnej publicznej stacji szybkiego ładowania dzięki dołączonemu kablowi Mode 3.

 

JAZDA PRZY UŻYCIU JEDNEGO PEDAŁU

Nowy Fiat 500 «la Prima» jest jednym z pierwszych samochodów elektrycznych, który oferuje nowe wrażenia z jazdy za pomocą jednego pedału zarówno do przyspieszania, jak i zwalniania. Za każdym razem, gdy kierowca zdejmuje nogę z gazu, samochód zwalnia, a następnie przekształca odzyskaną energię kinetyczną w energię elektryczną i ładuje nią akumulator.

TECHNOLOGIA

FIAT CO-DRIVER

Podróżuj spokojnie i bezpiecznie. Twoja nowa 500 «La Prima» potrafi odczytywać znaki drogowe i zasugerować Ci, jaką prędkość należy zachować na danym odcinku drogi. Dodatkowo, po ustawieniu prędkości i odległości za pomocą przycisków znajdujących się na kierownicy, system będzie autonomicznie utrzymywał dystans od poprzedzającego Cię pojazdu (przy prędkości powyżej 30 km/h) i zatrzyma pojazd, gdy zmuszą go do tego warunki drogowe. Zachowa się jak prawdziwy zmiennik kierowcy.

 

AKTYWNY SYSTEM UTRZYMANIA PASA RUCHU

Jedź bezpiecznie i czerp jeszcze więcej przyjemności z podróży. Kiedy poruszasz się z prędkością ponad 60 km/h, nowa 500 «la Prima» rozpozna linie jezdni i autonomicznie utrzyma pojazd na środku pasa ruchu, dzięki czemu podróż stanie się bezpieczniejsza i mniej stresująca.

POMOC PRZY PARKOWANIU

Bezpieczniej również przy niskich prędkościach. Manewrując na parkingu nie zderzysz się już przypadkowo z samochodem lub inną przeszkodą. Przy prędkości poniżej 13 km/h system 11 czujników parkowania z widokiem 360° umieszczonych z przodu, z boków oraz z tyłu pojazdu, wykryje i ostrzeże kierowcę o przeszkodach znajdujących się w pobliżu samochodu.

 

SYSTEM MONITOROWANIA MARTWEGO POLA

Niebezpieczeństwo związane z „martwym polem widzenia” należy już do przeszłości. Twój nowy Fiat 500 «la Prima» został wyposażony w ultradźwiękowy czujnik zdolny do wykrywania obiektów niewidocznych w lusterku, a znajdujących się tuż obok lub z tyłu samochodu. Podczas jazdy z prędkością od 15 km/h do 140 km/h system ostrzeże Cię sygnałem dźwiękowym i światłem w lusterku bocznym, o obecności innych pojazdów w pobliżu Ciebie.

 

KAMERA COFANIA

Miej na wszystko oko! Kamera cofania przekazuje w wysokiej rozdzielczości obraz tego wszystkiego, co znajduje się za samochodem. Możesz go dokładnie obserwować na wyświetlaczu systemu multimedialnego nowej 500 «la Prima» wraz z nałożonymi dynamicznymi liniami, które ułatwiają precyzyjne kierowanie samochodem podczas wykonywania manewru cofania.

SYSTEM MULTIMEDIALNY

Całkowicie nowy system multimedialny Cinerama Infotainment Fiata 500 «la Prima» z jasnym wyświetlaczem o przekątnej 10,25” jest czytelny i przyjazny w użyciu. Ultraszybki Bluetooth w ciągu mniej niż 5 s od otwarcia drzwi pojazdu jest w stanie połączyć z systemem wszystkie smartfony znajdujące się w samochodzie. Interfejs podobny do tego znanego ze smartfona, posiada całkowicie konfigurowalny układ ekranu. Sprawia to, że system multimedialny samochodu jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Możesz bezprzewodowo podłączyć swój smartfon i wyświetlać ulubione aplikacje na dużym ekranie. Dużym ułatweniem w jego obsłudze jest system rozpoznawania mowy, który umożliwia rozpoczęcie interakcji z samochodem od zwrotu „Hej Fiat”. Wbudowana nawigacja precyzyjnie pokazuje szczegóły drogi, wykorzystując do tego ekran o przekątnej 10,25”. Możliwa jest również wizualizacja mapy nawigacji w formie 3D. Nowy Fiat 500 «la Prima» wyposażony został dodatkowo w bezprzewodową ładowarkę do telefonu.

 

BEZPRZEWODOWY APPLE CARPLAY

Podłącz swojego iPhone’a do 10,25-calowego wyświetlacza Uconnect™ i steruj bezprzewodowo urządzeniem Apple CarPlay za pośrednictwem asystenta głosowego Siri lub ekranu dotykowego. Bezprzewodowy Apple CarPlay to najmądrzejszy i najbezpieczniejszy sposób korzystania z iPhone'a w samochodzie. Możesz bezpiecznie uzyskiwać wskazówki, wykonywać połączenia, wysyłać i odbierać wiadomości a także słuchać Apple Music, audiobooków lub podcastów, koncentrując cały czas uwagę na drodze.

 

CarPlay, iPhone i Siri są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Apple Inc.

 

ANDROID AUTO™

Nowy Fiat 500 «la Prima» jest kompatybilny również z Android Auto™ i może łączyć się bezprzewodowo z kompatybilnymi telefonami. Po podłączeniu smartfona do systemu w samochodzie, łatwy w obsłudze interfejs wyświetli Twoje aplikacje na 10,25-calowym wyświetlaczu Uconnect™. Za pomocą ekranu dotykowego możesz bezpiecznie sterować muzyką, wykonywać połączenia, a dzięki Mapom Google otrzymywać wskazówki dojazdu i informacje o ruchu w czasie rzeczywistym.

 

Google, Google Play, Android Auto są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Google LLC.

 

Aby korzystać z Android Auto na wyświetlaczu samochodowym, potrzebujesz systemu samochodowego zgodnego z Android Auto, telefonu z Androidem 5.0 lub nowszym oraz aplikacji Android Auto.

 

Aby korzystać z Android Auto Wireless, musisz mieć jeden z poniższych:

• Dowolny smartfon z systemem Android 11.0 i siecią Wi-Fi 5 GHz. W Unii Europejskiej smartfony muszą spełniać dodatkowe wymogi regulacyjne, aby móc korzystać z sieci Wi-Fi 5 GHz w samochodzie.

• Smartfon Google lub Samsung z systemem Android 10.0.

• Samsung Galaxy S8, Galaxy S8 + lub telefon Note 8 z systemem Android 9.0

ŁĄCZNOŚĆ

Nowy Fiat 500 «la Prima» jest wyposażony w szereg najnowocześniejszych funkcji łączności, do wykorzystania wewnątrz samochodu jak i poza nim, w tym zupełnie nową aplikację mobilną. Aplikacja FIAT umożliwia zarządzanie nową 500 w dowolnym miejscu i czasie. Odkryj wszystkie jej funkcje.